Afbeelding
Foto: Jeroen Draaisma

VV Steenwijk is het helemaal kwijt

· leestijd 1 minuut Sport

STEENWIJK - Op een zonovergoten sportpark de Nieuwe Gagels heeft v.v. Steenwijk op zaterdag 8 maart de spelers van Creil/Bant ontvangen. In de heenwedstrijd werd afgelopen najaar een knappe 3-4 overwinning behaald op deze club uit de polder. Dit keer verliest het met ruime cijfers: 0-4.

Ondanks het mooie weer is het lastig voetballen. Het hoofdveld is hard en kurkdroog. En Steenwijk begint slap aan het duel. Direct in de 2e minuut belandt de bal, na slecht uitverdedigen, voor de voeten van Rob Beugels die maar net over het lege doel schiet. Niet veel later grijpt de defensie van Steenwijk niet in en kan Jur Boonen vrij doorlopen. Doelman Julian Langezaal behoedt Steenwijk, met een knappe redding, voor een achterstand. Er komt wat meer rust in het spel van Steenwijk en in de 10e minuut is het Stefan Rietdijk die voor het eerste gevaar zorgt. Maar zijn inzet wordt eenvoudig gepareerd door keeper Ruud Wuestenenk van Creil/Bant.

Creil/Bant is bovenliggende partij 

De club uit de polder blijft de bovenliggende partij en in de 20e minuut komen ze dan ook op voorsprong. De geheel vrijstaande René Ballast kan een goede voorzet van Stefan Kramer simpel binnen knikken 0-1. Vijf minuten later lijkt Steenwijk langszij te komen. Een strakke voorzet van Clint Kruisweg wordt knap ingeschoten door Bryan IJzerman. Maar met een knappe redding voorkomt doelman Wuestenenk de gelijkmaker. Vlak voor rust komt Creil/Bant bijna op 0-2 maar doelman Langezaal staat op de goede plek en redt bekwaam.

Vrij doorlopen

Na rust zijn Tom Deelman en Rinse Grevelink vervangen door Bas Oosterhuis en Danny Osuala en gaat Steenwijk op zoek naar de gelijkmaker. En die lijkt er bijna te komen. Via de linkerkant gaat Stefan Rietdijk, in de 54e minuut, goed door. Zijn lage strakke voorzet wordt onderschept door keeper Wuestenenk waarna de bal voor de voeten van IJzerman belandt die in een mêlee van spelers niet tot afronden komt. Vier minuten later is het aan de andere kant wel raak. Twee verdedigers van Steenwijk kijken elkaar aan en grijpen beide niet in, waarna spits Jur Boontjes vrij kan doorlopen en de 0-2 achter Langezaal kan schieten. 

Geen eretreffer

Vanaf dat moment is Steenwijk het helemaal kwijt. En als dan vijf minuten later Rob Beugels de 0-3 via de onderkant van de lat binnen pegelt, is de wedstrijd gespeeld. Tien minuten voor tijd strooit dezelfde Beugels nog wat zout in de Steenwijker wonden. Vanaf eigen helft omzeilt hij de buitenspelval en laat Langezaal opnieuw kansloos, 0-4. Vlak voor tijd nog bijna de eretreffer voor Steenwijk. Maar een goed schot van Kruisweg wordt door keeper Wuestenenk uit de kruising getikt.

Een collectief falend Steenwijk zal volgende week uit een ander vaatje moeten tappen. Dan komt Olympia’28 uit Hasselt op bezoek op sportpark de Nieuwe Gagels. Aanvang: 14.30 uur.

Door Jeroen Draaisma

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Afbeelding
SVM gaat op naar de nacompetitie Sport 7 uur geleden
Vrijwilliger Marianne van Diepen met varken Brechtje
Het Wijland biedt veilige haven voor dieren: Open Dag trekt honderden bezoekers Met zes foto’s 8 uur geleden
Liena Veenstra in haar paradijsje -
Oprichter Liena Veenstra is blij met vernieuwd Hulp Loket Brederwiede: ‘Ik vind het zó mooi om anderen te helpen’ Steenwijkerland 9 uur geleden

Abonneer gratis

op de digitale krant en op
de wekelijkse nieuwsbrief.