De twee trainers van VV Steenwijk
De twee trainers van VV Steenwijk Foto: Jeroen Draaisma

Onmachtig VV Steenwijk laat eerste periode glippen

· leestijd 1 minuut Sport

STEENWIJK - Op zaterdag 16 november ontvangt VV Steenwijk het laag geklasseerde HJSC uit het Friese Hommerts. Bij een overwinning en puntverlies van VHK kan zomaar de eerste periode binnengehaald worden. Maar het loopt even anders.

Vanaf de aftrap laten de Roodwitters verzorgd voetbal zien en de tegenstander uit Friesland wordt al wat achteruit gedwongen. Maar de eerste de beste uitval van HJSC in de 10e minuut levert meteen een doelpunt op voor de gasten. Herre Bosma wordt de diepte ingestuurd en schudt op simpele wijze de verdediging van Steenwijk van zich af. En ook keeper Lennard Jonkers heeft geen antwoord op het simpele rolletje, 0-1.

HJSC voetbalt met tien man 

Vijf minuten later staan de gasten plotseling met tien man. Twee keer na elkaar is Danny Osuala zijn directe tegenstander Aizo Veltman te snel af. De verdediger van HJSC maakt twee keer een overtreding en kan met twee keer geel, dus rood, van het veld. Met nog ruim 75 minuten te gaan, gaan de supporters van Steenwijk er eens goed voor zitten. Maar de Roodwitters weten zich geen raad met deze numerieke meerderheid. Met een man minder weet HJSC eenvoudig op de been te blijven. Steenwijk heeft wel continu de bal maar weet amper kansen te creëren. En als Herre Bosma in de 38e minuut opnieuw slap verdedigen van Steenwijk afstraft met de 0-2 zoeken de eerste roodwitte fans de warme kantine  op.

Geen raad met het vele balbezit

Ook in de tweede helft hetzelfde spelbeeld. Steenwijk aan de bal en HJSC die zich tot verdedigen beperkt. En opnieuw weet Steenwijk zich geen raad met het vele balbezit. Tot de 57e minuut. Aanvoerder Clint Kruisweg passeert over links zijn directe tegenstander waarna zijn voorzet op maat tot doelpunt wordt gepromoveerd door spits Stefan Rietdijk, 1-2. 

Met nog ruim een half uur op de klok is er nog tijd genoeg voor Steenwijk om het tij te doen keren. Maar het ontbreekt de Roodwitters aan creativiteit. En als in de 72e minuut het eerste schot in de tweede helft van de gasten door keeper Jonkers wordt losgelaten, is het een koud kunstje voor Mark van der Meer om de 1-3 binnen te lopen. Het geloof op een goede afloop is nu bij Steenwijk helemaal weg. En als vlak voor tijd de bal ook niet in een leeg doel geschoten kan worden is de eerste thuisnederlaag in de vierde klasse een feit.

DESZ is lachende derde

Het gemis van aanvaller Wessel Busscher en verdediger Roman Bruinewoud breekt Steenwijk vandaag op. Een uitgelezen kans om de eerste periode binnen te slepen laten de Roodwitters liggen. Koploper VHK uit Sint Jansklooster verliest vandaag ook, uit bij Ulu Spor FC. En zo is het DESZ uit Zwartsluis, dat uit bij SVN’69 won, de lachende derde en wint de eerste periode.  

Door Jeroen Draaisma

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Per boot van restaurant naar restaurant
Streekdiner ‘Lente in de Kop’ smaakt naar meer Lezersnieuws Ingezonden 4 uur geleden
Afbeelding
Tulpenfestival Noordoostpolder onder leiding van nieuw bestuur groot succes Noordoostpolder 5 uur geleden
Afbeelding
ECHOS Home Havelte Fiets Driedaagse gaat van start op dinsdag 19 mei Sport 7 uur geleden
Afbeelding
Inwoners kunnen reageren op concept warmteprogramma 2026 – 2036 Stappenplan op weg naar een duurzame en aardgasvrije toekomst Algemeen 9 uur geleden
Afbeelding
Oldtimerfestival Vollenhove dit jaar op zaterdag 16 mei Algemeen 9 uur geleden
Preview-avond
Theaterseizoen 2026/2027 verkoop De Meenthe gaat van start op woensdag 20 mei Cultuur 10 uur geleden

Abonneer gratis

op de digitale krant en op
de wekelijkse nieuwsbrief.