
Vrouwen trotseren koud water in Blokzijl: ‘Gratis gelukshormonen op zondagochtend’
SportBLOKZIJL – Zondagochtend om 8.30 uur gaan wekelijks tientallen vrouwen het koude open water van Blokzijl in. Een van de deelneemsters is Mei Ling Cheng uit Scheerwolde. Wat voor buitenstaanders misschien onbegrijpelijk klinkt, levert volgens haar juist energie en een groot geluksgevoel op.
“Terwijl het thuisfront heel hard roept, blijf lekker thuis, je bent gek dat je midden in de winter buiten gaat zwemmen. Wie doet dat nou?” vertelt Mei Ling Cheng. Ook haar eigen lichaam sputtert soms tegen: “Mijn lijf zegt ook, nee blijf lekker bij de kachel.” Toch wint telkens de overtuiging dat het de moeite waard is. “Maar ergens weet ik dat als ik het heb gedaan, dat ik weer trots op mezelf kan zijn. Bovendien geeft het me ook nog extra energie en geluksgevoel.”
Fietsend door de straten van Blokzijl realiseerde ze zich hoe bijzonder dit moment voor haar is. “Terwijl ik de prachtige karakteristieke straten van Blokzijl binnen fiets, bedacht ik mij dat ik dit 57 jaar geleden nooit had kunnen dromen. Zomaar op zondagochtend het koude water induiken. Toen was ik nog in Hong Kong waar de temperaturen en omstandigheden anders waren.”
Nieuwjaarsduik
Wie het zelf wil ervaren, is welkom om mee te doen. “Willen jullie ook gratis gelukshormonen aanmaken? Doe gezellig mee, iedere zondagochtend 8.30 uur.” Voor wie dat te vroeg is, is er een extra moment gepland: “En anders op Nieuwjaarsdag om 12.00 uur,” nodigt ze uit.
De zwemmers verzamelen zich bij Camping De Sas aan de Zuiderkade 22 in Blokzijl.

























