Teun Dikken blijft trainer van FC Oldemarkt
Teun Dikken blijft trainer van FC Oldemarkt Foto: Aangeleverd

Deel drie tussenbalans mannenvoetbal met Oranje Zwart, VENO en FC Oldemarkt

· leestijd 2 minuten Sport

Dit is deel drie van het vierluik waarin Menno Mollema de tussenbalans weergeeft van de mannenvoetbalteams in het verspreidingsgebied van Nieuwsbode De Kop. Dit keer komen Oranje Zwart, VENO en FC Oldemarkt aan bod.

Oranje Zwart vecht tegen degradatie

“Oranje Zwart gaat het heel erg moeilijk krijgen. Maar dat geeft niet want we gaan onze stinkende best doen,” gaf trainer Andre Blom al in de openingsfase van de competitie aan. Sinds zes jaar acteert Oranje Zwart op derde klasseniveau en gezien de grootte van de club is dat een geweldige prestatie. 

In de afgelopen zomer deed de selectie een jasje uit wat spelers betreft. Stephan van Basuijen, Dennis Blokzijl en de broertjes Kleene behoren niet meer over de spelers waarop trainer Andre Blom een beroep kan doen. Meerdere malen wist de ploeg uit Wanneperveen via de nacompetitie het vege lijf te redden, maar vorig seizoen werd de extra degradatiestrijd ontlopen. 

Doordat nu Trinitas en Wacker de degradatieplekken van de zondag derde klasse M bezetten is met de huidige stand Oranje Zwart weer aangewezen op nacompetitieduels. “We werken ons iedere wedstrijd een slag in de ronde,” geeft de vertrekkende oefenmeester Andre Blom aan “en zien wel waar het schip strandt.”   

VENO staat op de achtste plaats

VENO komt in dezelfde klasse uit als Oranje Zwart en staat op een teleurstellende achtste plaats van de ranglijst. De nieuwe oefenmeester Mike Kelly, die eerder bij LTC en FC Ommen voor de groep stond, ziet wisselende uitslagen. Daarbij zal de jeugdigheid van de talentvolle spelersgroep een wapenfeit zijn. VENO start het voetbaljaar 2026 op 25 januari met een thuiswedstrijd tegen Read Swart. 

FC Oldemarkt maakt redelijk goed seizoen door

Met een zesde plaats op de ranglijst van de zondag vierde klasse maakt FC Oldemarkt een redelijk goed seizoen door. Wisselvallige uitslagen zijn de reden dat de ploeg van trainer Teun Dikken niet hoger op de ranglijst staat. “Dat heeft van alles te maken met de jeugdige en onervarenheid van de selectie,” gaf de teruggekeerde Teun Dikken al diverse malen aan. Keeper Albert de Hoop is de enige speler die de dertig levensjaren is gepasseerd. Het merendeel van de spelersgroep kan nog acteren in een elftal onder de 21 jaar. “Dat is ook meteen de valkuil want het is te gretig en te enthousiast. Daardoor zie ik als trainer ook regelmatig dingen die voetbal tactisch niet voor mogelijk houd.” 

Teun Dikken volgde afgelopen zomer de naar USV vertrokken Gregory Wismeijer op. Daarmee verbond de oefenmeester zich voor de derde maal aan de groen-witte formatie. Na een periode van vier en één jaar kwam Teun Dikken terug op het oude nest en begon daarmee meteen, volgens eigen zeggen, als zijn laatste klus als trainer. “Ik wil de club graag verder helpen, want ik heb het hier altijd naar mijn zin.” 

De ervaren Teun Dikken, die ook DIO Oosterwolde, FC Wolvega, Jubbega en De Blesse onder zijn hoede had, is van mening dat het prestatieniveau binnen Oldemarkt omhoog moet. “Niet alleen van het eerste maar ook het tweede elftal mag wel een treetje hoger. Daarnaast richten we ook onze aandacht op de jeugd.” Maar uiteraard heeft het eerste elftal eerst de focus van de hoofdtrainer, die zijn contract inmiddels met een jaar verlengde. Teun Dikken is van mening dat met deze spelersgroep er de mogelijkheid is om een stabiele derdeklasser te worden. De herstart van de competitie is voor FC Oldemarkt op 1 februari met een uitwedstrijd bij Oldeborn.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Vlnr: Inge Boerkamp, Maaike Jansen en Marijke van der Beek
Initiatief voor ‘Rouwen en vieren kas’ op de Markt in Steenwijk Steenwijk 29 mei, 20:05
De Infodag is in het gemeentehuis
Coalitiepartijen bereiken akkoord op hoofdlijnen: Presentatie coalitieakkoord tijdens raadsvergadering van 10 juni 2026 Swifterbant 29 mei, 18:47
Afbeelding
Openluchtspel Havelte genomineerd voor St. Bercoopfonds Waarderingsprijs Westerveld 29 mei, 16:00
Afbeelding
Vier de Flevolandse landschapskunst tijdens het Land Art Weekend 2026 Noordoostpolder 29 mei, 14:00
Entree gemeentehuis Noordoostpolder
Gemeente Noordoostpolder kijkt financieel terug met de Jaarrekening 2025 en vooruit met Perspectiefnota 2027-2030 Noordoostpolder 29 mei, 12:00
Afbeelding
De Halve Marathon Zwolle zie je 13 juni live bij RTV Oost Sport 29 mei, 10:00

Abonneer gratis

op de digitale krant en op
de wekelijkse nieuwsbrief.