DIOS
DIOS Foto: Aangeleverd

Camping Krolsbergen/DIOS H1 pakt ook winst in bekerronde tegen Set Up (IJsselmuiden)

· leestijd 2 minuten Sport

OLDEMARKT - Ondanks de vele afwezigen wist DIOS een goede wedstrijd te spelen tegen de gasten uit IJsselmuiden. Met aanvulling van 2 spelers uit de jeugdafdeling van DIOS, had gelegenheidscoach Brent Knol toch nog wisselmogelijkheden. Uiteindelijk wist DIOS in thuishal MFC Dalzicht te winnen met 3-1.

Naast trainer/ coach Peter Joustra, waren ook Arendshorst, Kok en Verbeek afwezig. Brent Knol nam de honneurs waar en ook jeugdspelers Fabian Damhuis en Levi Onstwedder versterkten het eerste mannenvolleybalteam van Oldemarkt.

Knol startte met Dennis Damhuis op de diagonaal, Jeroen Veldkamp en Roland Kielema op passer-loper, Martijn Onstwedder en Arjen Rijpma op de mid-positie en Leon van der Heide op spelverdeling. Beide teams gingen voortvarend van start. Van beide kanten werd er servicedruk uitgeoefend. De gasten hadden een eigen interpretatie van de nieuwe spelregel bij de service, echter ging de Steenwijkse arbitrage duo hier niet in mee. De tegenstander van DIOS leek hierdoor wat uit evenwicht en zag dat de thuisploeg steeds verder uitliep. De servicepass werd goed verzorgd waardoor het spel aan DIOS-zijde op tempo kon spelen. Met 25-16 kwam dan ook een einde aan de eerste set.

DIOS neemt afstand

In de tweede set werd Veldkamp gewisseld voor Bastiaan van de Haar. De servicedruk van Damhuis, Kielema en Veldkamp maakte dat de Set Up nauwelijks aan het aanvallen kwam. De midpositie werd nauwelijks gebruikt. Veel ballen gingen op de 2 beste passerlopers, waardoor het spel van de tegenstander eentonig werd. Ook Onstwedder wist met zijn service enkele punten te scoren. Al vrij snel nam DIOS afstand van de mannen uit IJsselmuiden. Met 25-15 was het dan ook 2-0 voor DIOS.

Memorabel

In de derde set kwam Veldkamp weer op de plek van Van de Haar. De servicedruk bleef hoog en rally’s werden goed uitgespeeld. Spelverdeler Van der Heide wist Damhuis op de diagonaal goed te vinden en kwam regelmatig tot scoren. Op een stand van 17-13 kwam Levi Onstwedder in het veld, naast zijn vader. Dit gebeurde precies 25 jaar geleden ook met hem en diens vader. Een memorabel moment voor de familie. De jonge speler werd door de tegenstander opgezocht echter leek deze weinig van onder de indruk. Na enkele goede aanvallen van Set Up kwamen ze langszij. Een spannende eindstrijd ontspon zich binnen de lijnen. De tegenstander werd verbaal luidruchtiger en probeerde hiermee DIOS uit de tent te lokken. Dit leek effect te hebben en met 22-25 stond er 2-1 op het telbord.

Focus

Knol zette de mannen weer op scherp voor de vierde set. DIOS moest hard werken om de rallypass te verzorgen. Met enkele prikballen van de spelverdeler van Set Up namen de gasten enkele punten voorsprong. Ook Damhuis kon hun beste aanvaller blokkerend niet remmen. Veldkamp kwam terug in het veld op de plek van Van der Haar. Hierdoor kwam meer lengte bij het net, waarmee DIOS gevaarlijker werd. Midspeler Rijpma werd steeds zichtbaarder in deze fase van de wedstrijd en wist met enkele mooie aanvallen en blokkeringen en kwam mede hierdoor weer langszij. Set Up was nog steeds aan het ageren tegen de arbitrage en verbaal provocerend aanwezig. Ondanks dat wist DIOS de focus te houden op het volleybalspel. De set werd beslecht met 25-22, waarmee DIOS de wedstrijd won met 3-1.

Hiermee zijn de lange mannen van Oldemarkt door naar de tweede ronde van de Beker. Zaterdag 26 september staat de eerste competitiewedstrijd op de kalender. Dan mag DIOS afreizen naar Assen om het duel aan te gaan tegen SUDOSA H5.

DIOS
Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Wethouder Miriam Slomp-Dekkers brengt taart mee voor de harde werkers tijdens de laatste loodjes
Rotonde klaar: Tukseweg weer geopend, werkzaamheden Steenwijkerdiep verlopen volgens planning Nieuws 1 uur geleden
Familie Wink
Kinderboekenweek: Twan Wink en zijn broertje Jort kunnen uren blijven lezen Cultuur 3 uur geleden
Afbeelding
Gouwe ouwe in Filmhuis Oldemarkt: Once Upon a Time in the West Cultuur 5 uur geleden

Abonneer gratis

op de digitale krant en op
de wekelijkse nieuwsbrief.