
Twan Smits doet ervaring op tijdens WorldSBK-debuut
SportSTEENWIJK – Motorcoureur Twan Smits heeft op het circuit van Cremona zijn eerste volledige weekend in het FIM Superbike World Championship gereden. De 22-jarige Steenwijker kwam tijdens de EICMA Italian Round uit voor het Motoxracing WorldSBK Team en gebruikte het raceweekend vooral om ervaring op te doen met de Yamaha R1.
Smits kreeg de kans om de resterende wedstrijden van het seizoen te rijden na vier opeenvolgende overwinningen in het Euro Moto Superbike-kampioenschap. Eerder dit jaar maakte hij in Assen al kennis met het niveau van het wereldkampioenschap.
In Cremona verbeterde Smits zich gedurende de trainingen voortdurend. In de Superpole zette hij een tijd van 1.28,970 neer, goed voor de twintigste startplaats. Tijdens de eerste race kwam hij na zes ronden ten val. Hij kon verder en bereikte als zeventiende de finish.
De Superpole Race op zondag eindigde voortijdig door een technisch probleem. In de tweede hoofdrace bleef Smits wel uit de problemen. Na 23 ronden finishte hij als zestiende, net buiten de punten.
Ondanks de crash en technische tegenslag kijkt Smits terug op een leerzaam debuutweekend. Hij kreeg waardevolle wedstrijdkilometers en verkleinde gaandeweg het verschil met de vaste WorldSBK-rijders. De volgende kampioenschapsronde wordt verreden in Estoril in Portugal.



































