Boswachter Harco Berman met zijn buurvrouw Hella Nillisen, die de zwijntjes als eerste ontdekte in het Kuinrebos
Boswachter Harco Berman met zijn buurvrouw Hella Nillisen, die de zwijntjes als eerste ontdekte in het Kuinrebos Foto: Wilbert Bijzitter

Gedumpte hangbuikzwijntjes zijn gevangen in Kuinderbos

· leestijd 1 minuut Algemeen

BANT - Op nieuwjaarsdag zijn vier hangbuikzwijntjes in het Kuinderbos gedumpt. Boswachter Harco Bergman en meerdere vrijwilligers zijn daarna een zoektocht begonnen. Inmiddels zijn alle vier gevangen.

Het was Hella Nillisen die op 1 januari als eerste de gedumpte hangbuikzwijntjes ontdekte in het Kuinderbos. Zij maakte daar samen met haar man een wandeling. Toen zij de vier hangbuikzwijntjes zagen, hebben ze samen met twee andere wandelaars geprobeerd om de beestjes te vangen. Dat bleek geen doen, want ze waren heel snel en vlogen alle kanten op. De gealarmeerde boswachter Harco Bergman lukte het wel om op maandag 2 januari één biggetje te vangen. De andere drie ontsnapten opnieuw.

Fuik
De dagen erna bleven de boswachter en vrijwilligers van Dierenambulance Witte Gerrit zoeken naar de hangbuikzwijntjes. Toen dat niet lukte met vangnetten schakelden zij over op een andere aanpak. De zwijnenjagers spanden een lint tussen de bomen met op de grond doeken. Helaas weigeren de hangbuikzwijntjes om in deze fuik te lopen. De boswachter denkt dat zij zich schuil houden onder de braamstruiken. Ook een andere tactiek: het lokken van de beestjes met mais had geen effect.

Afgerichte hond
Een afgerichte hond zorgde ervoor dat vrijdagavond alsnog de drie hangbuikzwijntjes werden gevangen. Deze hond is het eigendom van een collega van Bergman die op de Veluwe werkt. De hond beet de zwijntjes niet, maar drukte er twee tegen de grond. In het donker werd met een warmtebeeldcamera ook nog de laatste getraceerd en door de hond beetgepakt. Zaterdag meldden nieuwe eigenaren zich die de dieren een nieuw liefdevol thuis bieden. Het is niet bekend wie deze dieren in het bos heeft gedumpt. De zoektocht kreeg veel aandacht van de pers. Zelfs het journaal besteedde er in haar blok met regionieuws aandacht aan.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Afbeelding
Bierfestival bij Burcht van Kuinre afgelast: werkgroep werkt aan Kuunderburchtbier Steenwijkerland 13 uur geleden
Afbeelding
Extra geld voor starterslening in Steenwijkerland Steenwijkerland 14 uur geleden
Tara van der Linden
Ruitervereniging PSV uit Vollenhove levert vier Kringkampioenen af Sport 6 jul, 16:00
De Polderclub, winnaar van 2025
Gondelvirus slaat opnieuw toe: drie nieuwe namen bij Gondelvaart Dwarsgracht Steenwijkerland 6 jul, 13:00
Wethouder Trijn Jongman reikt de cheque van € 2.000 in 2025 uit aan Julia Lenstra, die Twee Recht Twee Averecht vertegenwoordigt
Nieuwe opzet Anne Beeltje Cultuurprijs. ‘Cultuur is veel breder dan mensen vaak denken’ Cultuur 6 jul, 12:00
Afbeelding
Expositie ‘Tussen nu en nergens’ in Doopsgezinde Kerk ’t Lam te Blokzijl Cultuur 6 jul, 10:00
het afscheid van Jacob Spiker.
Overijssel investeert in de toekomst en houdt ruimte voor nieuwe keuzes Algemeen 6 jul, 08:06
Han Evers reikt de cheque uit aan Irene Hasselt
Theaterspektakel Ridders en Juffers van het Zwarte Water sluit af met cheque van € 5.000 voor Irene Hasselt Cultuur 5 jul, 17:00
Een foto van een Atlantavlinder.
Tuinvlindertelling vraagt om kwartier tellen in eigen tuin Algemeen 5 jul, 15:30

Abonneer gratis

op de digitale krant en op
de wekelijkse nieuwsbrief.