Eva Vriend
Eva Vriend Foto: Jelmer de Haas

Schrijver Eva Vriend geeft lezing in ‘t Lam

Algemeen

BLOKZIJL - Schrijver Eva Vriend geeft op vrijdag 18 maart een lezing in ‘t Lam in Blokzijl. Vriend is onder andere bekend van haar boeken over Flevoland en de Zuiderzee.

Eva Vriend (1973) groeide als boerendochter op in de Noordoostpolder en is zeer geïnteresseerd in de geschiedenis van de polders, de zee en de mensen die ervan leven en eraan wonen. Het nieuwe land (2013), over de ontstaansgeschiedenis van Flevoland, werd genomineerd voor de M.J Brusseprijs (beste journalistieke boek) en de Libris Geschiedenis Prijs.
Vanaf 2016 werkte ze samen met het Zuiderzeemuseum uit Enkhuizen aan het interactieve project ‘Mijn Zuiderzee’, waarvoor ze vele levensgeschiedenissen van kustbewoners optekende.

Ook schreef ze het boek Eens ging hier de zee tekeer (2020), waarin ze de gevolgen van de afsluiting van de Zuiderzee voor een viertal Zuiderzee stadjes beschrijft. Op 28 mei 1932 werd de Afsluitdijk gedicht. Hun Zuiderzee werd het IJsselmeer. Voortaan voeren hun botters uit op een zoetwaterplas. Wat betekent zo’n ingrijpende verandering voor de cultuur, de identiteit en de toekomstdromen van mensen?

Vrijdag 18 maart in ‘t Lam, Breestraat 2 in Blokzijl. Entree 10 euro. Op de avond in t Lam worden ook boeken van Eva Vriend verkocht. Reserveren kan via karin@karinklomp.nl

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Excursie met de boot door de Weerribben
Help jij mee in De Weerribben? Staatsbosbeheer zoekt vrijwilligers Steenwijkerland 15 uur geleden
Afbeelding
Groene Lopers stellen plantenpakketten beschikbaar voor buurten Algemeen 17 uur geleden
Afbeelding
Optrommelactie: Gezellige bingoavond brengt bewoners van Steenwijk West samen Steenwijk 17 uur geleden
Afbeelding
Aanstaande zondag 28 juni boeken- en platenmarkt in Steenwijk Winkels open tijdens koopzondag Steenwijk 23 uur geleden
Voorzitter College van bestuur Windesheim, Erika Diender (links) en lid Raad van Bestuur Isala Ina Kuper (rechts) tijdens de demonstratie van werkplekleren met VR.
Isala en Windesheim versterken samenwerking voor de zorg van morgen Algemeen 23 uur geleden
Gert-Jan van der Veen
Gert-Jan van der Veen wint Finale om Jos Verheyen Memorial Bokaal Sport gisteren

Abonneer gratis

op de digitale krant en op
de wekelijkse nieuwsbrief.