Afbeelding
Foto: Aangeleverd

Jesse Klaster uit Basse redt de lokale eer op de 42e Battle of Basse

· leestijd 1 minuut Sport

BASSE - Jesse Klaster uit Basse heeft tijdens de 42e Battle of Basse de lokale eer gered. In de junior buggyklasse pakte hij na een sterke start de leiding in de finale en gaf die op zijn thuisbaan niet meer uit handen. Voor Klaster betekende het zijn eerste overwinning in zijn woonplaats.

Voor Jarno Rotink en Jurian Muurlink verliep de dag minder voorspoedig. In de gecombineerde sprintklasse kregen beide lokale rijders met pech te maken. Muurlink lag na een uitstekende start aan de leiding toen zijn auto in brand vloog. Na de herstart kwam Rotink niet goed weg, waarna een achteropkomende deelnemer hem raakte en meerdere bolides uitvielen. Bastiaan Hoogeboom uit Raalte won uiteindelijk de klasse.

De autocrossdag kende veel spektakel, maar ook een ernstig incident. In de Bassercup raakte een deelnemer na een zware klap tegen de wal gewond aan zijn rug en werd naar het ziekenhuis gebracht. Andere crashes leverden volgens de organisatie geen noemenswaardige verwondingen op. Ook de finale van de standaardklasse moest na zware crashes twee keer opnieuw worden gestart.

Lieuwe Vink uit Harich won de standaardklasse, terwijl Ilse Postma de damesklasse op haar naam schreef. Marijke van der Vegt uit Paasloo werd derde. Kristian Nieboer won de vrije standaardklasse en Jorrit Pasma uit Koostertille was de sterkste in zijn finale.

De Bassercup ging naar Marco van der Vegt uit Paasloo. Peter van der Weide won de keverklasse. Bij de junioren zegevierde Kyano van Nuil uit Hoogeveen.

In de afsluitende Superfinale, die voor het eerst tijdens de Battle of Basse werd verreden, was Kristian Nieboer de snelste, voor Bastiaan Hoogeboom en Ale-Geert Terpstra. Daarna volgde de prijsuitreiking, met muziek en feest in de tent op circuit Schapendrift. Daarmee eindigde een enerverende crossdag feestelijk op circuit Schapendrift.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Afbeelding
Fotoverslag StoneCityRun Met 25 foto’s 1 uur geleden
Joke Betlem toont trots haar medaille -
Longcovidpatiënte Joke Betlem bereikt revalidatiedoel: 10 kilometer rennen tijdens Stonecityrun Met vier foto’s 13 uur geleden
Adriaan Noordergraaf reikt het eerste exemplaar uit aan zijn vrouw Willy -
Adriaan Noordergraaf presenteert zijn nieuwe boek: ‘De profeet die boven kwam drijven’ Nieuws 16 uur geleden
Afbeelding
Vierhonderd bezoekers bij biogasinstallatie in Luttelgeest Algemeen 22 uur geleden
Afbeelding
Wenslichtjes op de Plas brengt licht, wensen en verbinding naar de Schoterplas: uniek festival in het Kuinderbos Noordoostpolder gisteren
Afbeelding
Vandaag: 20 september StoneCityRun in centrum Steenwijk: recordaantal deelnemers en weer volop vertier voor iedereen Sport gisteren

Abonneer gratis

op de digitale krant en op
de wekelijkse nieuwsbrief.