
Tips om slim energie te besparen
ColumnDeze rubriek wordt gevuld door voorlichters van het Infopunt Duurzaam Doen in Steenwijk. Elke week geven zij een tip waarmee we Steenwijkerland samen een stukje groener kunnen maken. Ook een hoge energierekening? Energie besparen kan heel simpel zijn, zonder dat het al te veel geld kost. Een aantal tips.
Wist je dat het verwarmen van water om te douchen 20% van het gasverbruik inneemt? Douche daarom op een lage temperatuur. Zelfs met een graad verschil bespaar je al op jouw energiekosten. Je kunt hiervoor een docuhecoach (een zandloper) gebruiken. Deze is gratis af te halen bij het Infopunt Duurzaam Doen (Kerkstraat 4, Steenwijk). Koop een waterbesparende douchekop, dat scheelt water. Is het warm, gebruik dan liever geen airco, die kost veel energie, maar sluit de ramen en deuren overdag. Sluit de gordijnen of jaloeziën en koel je huis pas ’s avonds. Hang de was buiten te drogen, dat gaat bijna net zo snel als in de wasdroger. Zet apparaten helemaal uit in plaats van op de stand-by stand. Hoewel de stand-bye stand van veel moderne apparaten weinig stroom verbruikt is het toch beter om de apparaten helemaal uit te zetten. Met een stekkerdoos met schakelaar kun je meerdere apparaten in een keer allemaal uit zetten. Haal daarnaast laders uit het stopcontant als je deze niet gebruikt. Anders verbruiken ze toch nog energie en blijven ze warmte uitstralen.
Wil je meer tips of adviezen over hoe je energie kunt besparen? Kom dan langs in het Infopunt Duurzaam Doen, Kerkstraat 4 in Steenwijk. Telefoon: 06- 21922429. Onze voorlichters helpen je graag verder. Kijk voor de openingstijden en meer informatie op: www.duurzaamsteenwijkerland.nl































