Marijke Booij aan het werk in haar atelier in Blesdijke
Marijke Booij aan het werk in haar atelier in Blesdijke Foto: Aangeleverd

Expositie ‘Vier het Leven!’ in Galerie de Vermaning met Marijke Booij uit Blesdijke

Cultuur

STEENWIJK - Galerie de Vermaning organiseert samen met Kunstkring Steenwijkerland een expositie in juli, augustus en september. Op woensdag 20 juli zal Marijke Booij als ‘kunstenaar van de dag’ in de kerk aanwezig zijn. Zij zal dan uitleg geven over haar werk.

Marijke heeft aan de AKI in Enschede haar opleiding gevolgd. Ze heeft veel met textiel gewerkt maar heeft zich na het overlijden van haar man weer toegelegd op het tekenen en schilderen. Olieverf en aquarel verf hebben haar voorkeur, naast tekenen met inkt, houtskool en potlood. De aanleiding tot deze tekeningen was een project om een open landschap van lijm te maken. Het was geen blijvend project, de lijm was niet bestand tegen UV licht en moest met verbindingen vast blijven zitten. Dit zijn nu de zogenaamde ‘kantlandschappen’ geworden die op papier zijn gemaakt.

Haar werk is verschillend, soms abstract, dan weer realistisch in diverse technieken en onderwerpen. Ze wil zichzelf blijven verrassen! Hopelijk worden ook de bezoekers verrast! Als ‘kunstenaar van de dag’ zal ze de mensen laten zien hoe ze werkt met aquarel.

De kerk is op 20 juli open van 10.00 tot 16.30 uur.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Voorzitter College van bestuur Windesheim, Erika Diender (links) en lid Raad van Bestuur Isala Ina Kuper (rechts) tijdens de demonstratie van werkplekleren met VR.
Isala en Windesheim versterken samenwerking voor de zorg van morgen Algemeen 22 uur geleden
Gert-Jan van der Veen
Gert-Jan van der Veen wint Finale om Jos Verheyen Memorial Bokaal Sport gisteren
Afbeelding
Update: Twee personen gewond bij lossen lading in Basse: hulpdiensten rukken groots uit en bevrijden hen 112 gisteren

Abonneer gratis

op de digitale krant en op
de wekelijkse nieuwsbrief.