Afbeelding
Foto: Aangeleverd

Wenslichtjes op de Plas brengt licht, wensen en verbinding naar de Schoterplas: uniek festival in het Kuinderbos

· leestijd 1 minuut Noordoostpolder

NOORDOOSTPOLDER – Op zaterdag 26 september vindt aan de Schoterplas in het Kuinderbos, de eerste editie van het unieke festival Wenslichtjes op de Plas plaats. Tijdens deze bijzondere avond laten bezoekers een persoonlijk wenslichtje te water. De opbrengst van het evenement komt ten goede aan de verdere ontwikkeling van de Kuinderburcht.

Vanaf 18.00 uur zijn bezoekers welkom voor een sfeervolle avond met muziek, foodtrucks en volop gelegenheid om elkaar te ontmoeten. Tussen 19.30 en 20.30 uur schrijven bezoekers een persoonlijke wens, herinnering of boodschap op hun wenslichtje en laten zij dit te water, hopelijk tijdens een adembenemende zonsondergang. De honderden drijvende lichtjes zorgen samen voor een indrukwekkend beeld op de Schoterplas.

Dat kan zijn voor iemand die je ontvallen is, waar je verliefd op bent, die je mist of familie ver weg ergens op de wereld. De wens van de boswachter gaat naar het “dappere volk van Oekraïne die zoveel strijd leveren voor onze vrijheid”. De avond wordt afgesloten met een sfeervolle lichtshow.

Wenslichtjes op de Plas is een initiatief van Lionsclub Noordoostpolder en wordt georganiseerd in samenwerking met Staatsbosbeheer, lokale organisaties en vrijwilligers. Na afloop zorgt Staatsbosbeheer ervoor dat alle wenslichtjes zorgvuldig uit het water worden gehaald en opgeruimd. Bovendien zijn de lichtjes biologisch afbreekbaar.

Opbrengst voor Kuinderburcht

De opbrengst gaat naar de verdere ontwikkeling van de Kuinderburcht in het Kuinderbos. Met onder andere een toegangspoort, brug, ridderpad, audiotour en informatieborden wordt deze bijzondere historische plek in de Noordoostpolder opnieuw zichtbaar en beleefbaar gemaakt. Zie www.buitenfonds.nl

De organisatie nodigt jong en oud uit om samen een bijzondere avond te beleven en een lichtje te laten schijnen voor wat voor hen belangrijk is. Burgemeester Roger de Groot zal het eerste lichtje ontsteken met zijn eigen persoonlijke boodschap

Meer informatie en tickets zijn verkrijgbaar via www.wenslichtjesopdeplas.nl.

Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Wethouder Miriam Slomp-Dekkers brengt taart mee voor de harde werkers tijdens de laatste loodjes
Rotonde klaar: Tukseweg weer geopend, werkzaamheden Steenwijkerdiep verlopen volgens planning Nieuws 16 uur geleden
Familie Wink
Kinderboekenweek: Twan Wink en zijn broertje Jort kunnen uren blijven lezen Cultuur 18 uur geleden
Afbeelding
Gouwe ouwe in Filmhuis Oldemarkt: Once Upon a Time in the West Cultuur 20 uur geleden

Abonneer gratis

op de digitale krant en op
de wekelijkse nieuwsbrief.