
Steenwijk ’34 grossiert in medailles tijdens ONMK
· leestijd 2 minuten SportDEN HAAG – In het Hofbad in Den Haag vonden van 21-24 november de 21ste Open Nederlandse Masters Kampioenschappen korte baan plaats. Voor Z&PC Steenwijk ’34 kwamen hier achttien zwemmers in diverse leeftijden aan de start. Tijdens dit toermooi zwemt iedereen in zijn of haar leeftijdscategorie, welke per vijf levensjaren gaat. Naast de individuele starts was de Steenwijker ploeg ook goed vertegenwoordigd op de estafettes. Bij deze estafette tellen ze alle leeftijden van de zwemmers bij elkaar op, om zo te bepalen in welke categorie het team zwemt. Met 13 maal goud, 25 keer zilver, 11 maal brons en een tiende plaats op de medailleranking werd het een uitstekend verlopen toernooi.
1500 meter vrije slag
Traditioneel wordt dit toernooi op donderdag gestart met de 1500 meter vrijeslag. Bij Steenwijk heb je dan altijd drie dames die deze afstand willen zwemmen. Alle drie de dames (Wilna Heijman, Monica Bakker en Linda Wibbelink) zijn dan ook specialisten in deze afstand. Dit lieten ze dan ook zien. Goud was er voor Wilna Heijman (60+) en Linda Wibbelink (65+). Voor Monica Bakker (65+) was er zilver. Sinds dit jaar weer terug bij de ploeg, Cynthia Koolman (20+), is ook een echte lange afstandzwemster. Brons was er voor haar op deze afstand.
Na zo’n eerste dag waren de eerste vier medailles al binnen. Op vrijdag ging het de Steenwijkers gelijk weer voor de wind. In de ochtend was er op de 400 meter vrijeslag goud voor Wilna Heijman, zilver voor Monica Bakker en brons voor Cynthia Koolman.
Later op de ochtend stond de 100 meter schoolslag op het programma. Op deze afstand was er goud voor Jacyntha Plat (30+) en Linda Wibbelink. In de ochtend waren er nog maar een paar zwemmers van Steenwijk ’34, maar in de middag was de ploeg compleet. Goud was er deze middag voor Linda Wibbelink op de 200 meter wisselslag en Korstiaan de Boer (50+) op de 200 meter vlinderslag. Jacyntha Plat won zilver op de 200 meter wisselslag en 50 meter rugslag. Dit deden ook Linda Wibbelink op de 100 meter vrijeslag en Robert Braad (35+) op de 50 meter rugslag. Op de 200 meter wisselslag was er brons voor Robert Braad en Korstiaan de Boer. Casper Dollekamp (60+) en Guido Keutgen (55+) wonnen brons op de 50 meter rugslag. Wilna Heijman ging er met de laatste medaille op de 100 meter vrijeslag vandoor.
Als afsluiter van deze middag werd er de 4×200 meter wisselslag gezwommen. Alle teams van Steenwijk ’34 wisten hier naar het zilver te zwemmen. Zij kwamen uit in de leeftijdscategorie 200+ dames (Leonie Scholten, Linda Wibbelink, Monica Bakker, Wilna Heijman), 80+ dames (Michelle van den Hoofdakker, Sabine Lageweg, Alies Wagter, Cynthia Koolman), 200+ Heren (Guido Keutgen, Casper Dollekamp, Korstiaan de Boer, Patrick Wobben) en 120+ gemengd (Jacyntha Plat, Rick Driezen, Robert Braad, Getrude Corporaal).
Zaterdagochtend
Op de zaterdagochtend gingen de masters van Steenwijk ’34 gelijk weer verder met medailles winnen. Jacyntha zwom op de 400 meter wisselslag naar het zilver. Als afsluiter van de ochtend was er de estafette 4×100 meter vrijeslag, met een bronzen medaille voor de dames 160+ (Getrude, Wilna, Leonie, Jacyntha). In de middag was er goud voor Linda op de 100 meter wisselslag. Veel zilver was er deze middag voor Jacyntha op de 50 meter schoolslag en 100 meter wisselslag, Wilna en Linda op de 50 meter schoolslag en 200 meter vrijeslag, Korstiaan en Robert op de 200 meter rugslag, en Robert op de 200 meter vrijeslag. Op de 200 rugslag was er brons voor Rick Driezen (35+). Als afsluiter was er ook brons voor de estafettes 4×50 meter wisselslag (100+ dames: Michelle, Jacyntha, Sabine, Alies; 240+ gemengd Casper, Maarten Koolman, Linda, Wilna).
Zware dag
De vierde dag, de zondag, is altijd een zware dag. Dan heeft iedereen er altijd al twee of drie hele lange dagen op zitten, en is niet iedereen altijd even scherp. Dat was goed te zien bij de concurrentie, maar de zwemmers van Steenwijk’34 hadden hier totaal geen last van. In de ochtend zwom Wilna met overmacht naar het goud op de 800 meter vrijeslag. Als afsluiter deze ochtend zwommen op de 4×100 meter wisselslag de teams 160+ heren (Robert, Patrick, Rick, Korstiaan) naar het zilver, en team 200+ dames (Leonie, Linda, Jacyntha, Wina) naar het brons. In de middag was er goud voor Jacyntha op de 200 meter schoolslag, voor Rick en Linda op de 50 meter vlinderslag en voor Korstiaan op de 100 meter rugslag. Zilver was er voor Linda (200 meter schoolslag), Wilna (50 meter vlinderslag), en Jacyntha en Robert (100 meter rugslag).
De toernooiafsluiter was de 4×50 meter vrijeslag. Hier zwommen de dames 100+ (Sabine, Nanda Wobben, Michelle, Alies) in een spannende race naar het zilver, wat de laatste medaille van het toernooi werd en daarmee het eindtotaal op 49 bracht!































