Klaas de Jonge (rechts) naast Frans Koolen, die ook 70 jaar lid is
Klaas de Jonge (rechts) naast Frans Koolen, die ook 70 jaar lid is Foto: Aangeleverd

Klaas de Jonge is 70 jaar lid van VV Steenwijk: ‘Als speler was ik vrij technisch, maar ook steenhard’

· leestijd 1 minuut Sport

STEENWIJK - Zeventig jaar! Zo lang al is Klaas de Jonge (78) lid van VV Steenwijk. Op 16 oktober zette de club hem in het zonnetje tijdens de Algemene Ledenvergadering. De tot erelid benoemde oud-voetballer, -trainer en -vrijwilliger blikt nu terug op zijn lange loopbaan bij de Roodwitten.

Klaas woont als kind aan de Grachtstraat en schopt regelmatig de bal in de gracht. Ook voetbalt hij in het Rode Dorp en tussen de schapen aan het Steenwijkerdiep. Jeugdleider Piet Winters haalt hem bij de club. “Ik was een eigenwijs ventje en leerde in de jeugd nog niet zo veel,” vertelt hij. De trainingen bestaan uit een kwartier hardlopen, twee-tegen-twee en dan een partij. De Jonge vervolgt: “Het was een mooie tijd. Bij de jeugd werd ik vaak kampioen en we gingen op de fiets naar de drie clubs in Meppel.” 

Met 15 jaar naar het eerste

De Jonge blijkt een talent en al op zijn 15e zet hij de stap naar de senioren. “Daar voetbalde ik met kerels die soms wel twintig jaar ouder waren en moest ik mijn mond houden, anders zeiden ze dat je een ‘snotterbel’ was.” Op een velletje papier aan de keukentafel tekent hij zijn positie van linksbuiten. “Dat was verschrikkelijk, je kreeg geen bal. Gelukkig mocht ik daarna naar linksbinnen, dan kon je de bal ophalen.” Zo kan De Jonge er op los scoren. Na Anne van der Meulen is hij eens de tweede op de topscoorderslijst met 14 treffers.

Aanbiedingen van profclubs

Zijn stijl omschrijft De Jonge als: “Vrij technisch en steenhard.” Meerdere keren moest hij vanwege overtredingen bij de strafcommissie in Zwolle verschijnen. Daar lacht hij nu om: “Ach het leek soms net poppenkast.” Het talent van De Jonge wordt ook door profclubs opgemerkt. Vitesse biedt hem tijdens zijn diensttijd in Harderwijk een B-contract aan. En bij PEC Zwolle mag hij als amateur komen spelen. Beide aanbiedingen slaat hij af. “Ik had een goede baan op kantoor van een varkensslachterij, maar achteraf heb ik er wel spijt van.” 

Bij VV Steenwijk beleeft hij vele succesvolle jaren. Het eerste team promoveert van de vierde klasse naar de hoofdklasse. Enkele keren raakt hij geblesseerd. Hij breekt zijn scheenbeen tijdens een wedstrijd met het selectie-elftal van de regio Zwolle en in Staphorst breekt hij zijn enkel. “Ik herstelde snel, met het gips er nog om, begon ik alweer te voetballen.”

Tennisvoetbal

De Jonge neemt afscheid als hij 36 jaar oud is. Hij volgt een trainerscursus en wordt trainer bij Giethoorn en VV Steenwijk, zowel bij mannen als vrouwen. “Mijn eigen zoons Bart en Jan hadden het zwaar onder mij, ik wilde ze niet bevoordelen,” vertelt hij over die tijd. Als vrijwilliger heeft De Jonge de voorraad van de kantine bijgehouden en kleedkamers schoongemaakt. Twee keer probeert hij Walking Football uit. “Medespelers zeiden vaak dat ik rende, terwijl ik gewoon wandelde. Om te voorkomen dat ik de grootste ruzie zou krijgen, ben ik gestopt.” 

Nu speelt hij tennisvoetbal met oud-politieagenten. Daar zijn de regels duidelijk. “De bal is in of de bal is uit!” zegt hij lachend. En wedstrijden bekijken van zijn kleinzonen Niek en Sander, dat doet hij ook nog met veel plezier.

Hilda Knol

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Christian Bollmann en Erik Huéle
Muziek en klank met Christian Bollmann en Erik Huéle in Steenwijk Met video 13 uur geleden
Familie De Leeuw
Historische Vereniging Steenwijk e.o. doet een oproep: ‘Mail ons uw verzetsverhalen uit Steenwijk en omgeving’ Steenwijk 14 uur geleden
Afbeelding
Zilveren erepenning Overijssel voor Zwolse kunstenaar Westerhuis Algemeen 16 uur geleden

Abonneer gratis

op de digitale krant en op
de wekelijkse nieuwsbrief.