Jan Westerbeek
Jan Westerbeek Aangeleverd

Biljarter Jan Westerbeek blinkt uit in gewestelijke finale en plaatst zich voor NK

· leestijd 2 minuten Sport

GRONINGEN - In de Gewestelijke Finale om het Persoonlijk Kampioenschap Libre klein, Hoofdklasse, is Jan Westerbeek van Biljartvereniging Steenwijk knap als eerste geëindigd. de Oldemarkter wist 6 van zijn 7 partijen te winnen. Door deze score, wist hij zich te plaatsen voor het Nationaal Kampioenschap. De wedstrijden werden zaterdag 14 en zondag 15 februari gespeeld bij Biljartvereniging Centrum 1977 in Groningen; het aantal te maken caramboles was 160.

Al op de eerste wedstrijddag liet Westerbeek blijken, dat hij dit weekend niet voor niks naar Groningen was gekomen ; hij startte voortvarend tegen André van der Laan van Biljartclub Havenstad uit Farnsum (Gr.); Westerbeek liet de man uit het dorp, vlakbij Delfzijl, alle hoeken van de tafel zien en had slechts 8 beurten nodig om als eerste de eindstreep te halen, Van der Laan kreeg maar 23 caramboles mee.

In zijn tweede partij tegen Peter Eisma van Biljartclub Sneek ging het iets minder maar de Fries kon Westerbeek niet verontrusten en moest in welgeteld 10 beurten het loodje leggen. Eisma wist tot een score van 74 caramboles te komen. 

De derde partij tegen Martin van Keizerswaard van Asser Biljartclub ‘08 verliep voor Westerbeek niet helemaal zo vlot als de twee voorgaande maar de speler van BV Steenwijk wist toch vrij gemakkelijk met 160 tegen 70 te winnen.  

Vliegende start       

In zijn vierde partij tegen Luitzen Wesselius van BV Noardeinde Workum kende Westerbeek een vliegende start, van aquit een score van maar liefst 100 caramboles. Het scheen Wesselius niet te deren; de mouwen werden opgestroopt en de man uit Workum wist in te lopen en voorbij te gaan om uiteindelijk in welgeteld 11 beurten met 160-139 de partij in zijn voordeel te beslissen.

Op het eind van de dag had Westerbeek 3 van de 4 partijen gewonnen, hetgeen hem 6 matchpunten opleverde. Hart de Haan van Biljartclub Gorredijk had echter al zijn 4 partijen gewonnen en 8 matchpunten verzameld. Achtereenvolgens had hij weten te winnen van Peter Eisma, André van der Laan, Luitzen Wesselius en Martin van Keizerswaard.

Zondag, 15 februari mocht Hart de Haan dus met 2 punten voorsprong van kop starten met Jan Westerbeek in zijn kielzog. In ronde 5 wist Westerbeek te winnen van Feitze van de Heide van Biljartvereniging De Kroeg uit Balkbrug; hij had 17 beurten nodig om zijn partij met 160-67 te winnen.       

Zesde ronde 

De zesde ronde leverde voor Westerbeek ook geen problemen op. In 16 beurten wist hij de partij tegen Adri Kuijer van de Harmonie uit Winschoten naar zijn hand te zetten, het werd 160-100. Hart de Haan had eveneens zijn partijen in de vijfde en zesde ronde gewonnen. Adri Kuijer en Feitze van der Heide moesten hun meerdere in de man van Biljartcub Gorredijk erkennen. 

Het was dus zaak voor Jan Westerbeek om zijn partij in de laatste ronde tegen Hart de Haan te winnen om als eerste in de finale te eindigen. De Oldemarkter liet er geen gras over groeien en scoorde in beurt 1 gelijk een serie van 67. De Haan leek hierdoor van slag geraakt en wist geen redelijke score meer neer te zetten. Westerbeek ging onverdroten voort en maakte in beurt 14 de 160 caramboles vol. De Haan kwam niet verder dan 38.                         

Beide spelers kwamen door dit resultaat op 12 matchpunten. Vanwege een beter moyenne mocht Westerbeek zich Gewestelijk Kampioen noemen.

De top 3 in de einduitslag

  • Jan Westerbeek, BV Steenwijk: 12 matchpunten, moyenne: 12,348
  • Hart de Haan, BC Gorredijk: 12 matchpunten, moyenne: 11,604
  • Feitze van de Heide, BV De Kroeg: 8 matchpunten, moyenne : 7,564

Hoogste moyenne : Jan Westerbeek, BV Steenwijk: 12,348

Hoogste serie: Hart de Haan, BC Gorredijk : 120 

Jan Westerbeek heeft zich dus geplaatst voor het Nederlands Kampioenschap; de wedstrijden hiervoor zullen vrijdag, 27, zaterdag, 28 en zondag 29 maart plaatsvinden bij Biljartclub Gorredijk.

Henk van Veen

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Familie De Leeuw
Historische Vereniging Steenwijk e.o. doet een oproep: ‘Mail ons uw verzetsverhalen uit Steenwijk en omgeving’ Steenwijk gisteren
Afbeelding
Zilveren erepenning Overijssel voor Zwolse kunstenaar Westerhuis Algemeen 18 mei, 18:01
Afbeelding
Overijssel heeft nieuwe Omgevingsvisie: zo ziet de provincie er over tien jaar uit Algemeen 18 mei, 15:02

Abonneer gratis

op de digitale krant en op
de wekelijkse nieuwsbrief.