
Noveas ziet ruime voorsprong alsnog verdwijnen tegen Centrum
· leestijd 1 minuut SportSTEENWIJK – Noveas heeft zaterdag in de tweede veldwedstrijd van het seizoen de punten niet in eigen huis weten te houden. Tegen Centrum bouwde de ploeg voor rust een comfortabele voorsprong op, maar in de tweede helft kwamen de bezoekers sterk terug. In de slotfase trok Centrum de wedstrijd naar zich toe: 12-14.
Noveas moest het doen zonder de geblesseerde Jorn en de afwezige Roos. In de aanval begonnen Jorrit Zijlstra, Patrick Bakker, Aniek Simonis en Fleur Millekamp. Harjan Keizer, Nieko de Jong, Anna Hofstra en Sanne Heinhuis vormden de verdediging. Peter Krol en Aniek Hof begonnen als wissel.
Centrum opende na vijf minuten de score en maakte twee minuten later ook de 0-2. Noveas liet zich daardoor niet van de wijs brengen. Met afstandsschoten van Anna Hofstra en Nieko de Jong werd de stand weer gelijkgetrokken. Vervolgens benutte Jorrit Zijlstra een strafworp en zette daarmee de thuisploeg voor het eerst op voorsprong.
Daarna kende Noveas een sterke fase. Fleur Millekamp, Nieko de Jong, Harjan Keizer en opnieuw Millekamp zorgden voor een flinke aanvalsgolf. Centrum wist voor de pauze nog eenmaal te scoren, waardoor Noveas met een 7-3 voorsprong de rust inging.
Centrum knokt zich terug
Na rust kwam Centrum beter uit de kleedkamer en maakte het de eerste treffer. Nieko de Jong antwoordde met een klein kansje, waarna beide ploegen elkaar aanvankelijk in evenwicht hielden. Jorrit Zijlstra hield Noveas met treffers aan de goede kant van de score.
Centrum gaf zich echter niet gewonnen. Met drie doelpunten op rij werd de achterstand teruggebracht tot één punt. Zijlstra bracht het verschil vervolgens weer op twee, maar de bezoekers bleven aandringen. Anna Hofstra scoorde nog uit een doorloopbal, maar na drie opeenvolgende treffers van Centrum stond de thuisploeg na ongeveer drie kwartier spelen ineens achter.
Harjan Keizer bracht Noveas nog eenmaal langszij, maar in de laatste minuten sloeg Centrum tweemaal toe en stelde daarmee de overwinning veilig.
Zo bleef Noveas na een uitstekende eerste helft uiteindelijk met lege handen achter. Vooral na rust wist Centrum het initiatief steeds verder over te nemen en de achterstand volledig weg te werken.































