
Noveas wint thuis van Olympia ’22
SportSTEENWIJK – Noveas heeft zaterdag de vijfde veldwedstrijd met 15-12 gewonnen van Olympia ’22. De ploegen troffen elkaar afgelopen dinsdag ook al. Na een moeizame openingsfase bouwde Noveas een voorsprong op, die het ondanks een late opleving van Olympia vasthield.
Harjan Keizer opende de score van dichtbij. Daarna hielden beide teams elkaar lange tijd van scoren af. Na ruim twintig minuten stond het pas 2-2. Sanne Heinhuis bracht Noveas met een vrije bal opnieuw op voorsprong, maar Olympia bleef aanvankelijk aansluiten.
Bij 4-4 sloeg Noveas een gat. Keizer scoorde tweemaal, waarna ook Jorrit Zijlstra en Aniek Simonis de korf vonden. Olympia bepaalde de ruststand op 8-5.
Na de pauze verkleinden de bezoekers de achterstand tot twee punten. Afstandsschoten van Simonis en Zijlstra brachten het verschil vervolgens op vier. Met treffers van Keizer, Patrick Bakker en Roos Bruins liep Noveas verder uit. Ook invaller Jorn Hofstra, die Keizer verving, scoorde.
Olympia kreeg in de slotfase meer grip op de wedstrijd en kwam dichterbij. Zijlstra maakte met een afstandsschot echter een einde aan de spanning en bepaalde de eindstand op 15-12.
Keizer en Zijlstra scoorden ieder viermaal. Simonis en Bakker maakten elk twee doelpunten. Hofstra, Heinhuis en Bruins waren ieder eenmaal trefzeker.































