Zeearend
Zeearend Foto: Albert Draaijer

Lezing over de zeearend, de toppredator van Nederland

Steenwijk

STEENWIJK - In de maandelijkse natuurlezing van de IVN Noordwest-Overijssel en KNNV De Noordwesthoek staat dit keer de zeearend centraal. Albert Draaijer houdt over deze vogel een lezing op donderdag 14 december in de Zuidwester.

In 2006 stond de vogelaarswereld op zijn kop toen dat jaar voor het eerst een broedpaar vestigde in de Oostvaardersplassen. Nu jaren later, heeft de broedpopulatie zich verder ontwikkeld. Dat kan natuurlijk alleen zo gaan, als de broedparen in alle rust hun nest kunnen bouwen, de eieren uit kunnen broeden en de jongen groot brengen.

Of dat altijd lukt, dat is een vraag die Albert Draaijer zal kunnen beantwoorden. Hij volgt al sinds een jaar of zes de ontwikkelingen bij de broedparen in Koudum en Makkum. Tijdens de lezing vertelt hij over het wel en wee van enkele Nederlandse zeearenden en laat hij unieke beelden zien. De zeearend, die in onze omgeving regelmatig wordt gezien, spreekt met zijn enorme spanwijdte altijd weer tot de verbeelding.

Geïnteresseerd in de zeearend, de toppredator van Nederland? Meld je dan aan voor deze lezing bij: voorzitter@noordwesthoek.knnv.nl. De lezing start om 20.00 uur in de Zuidwester, Gasthuislaan 84 Steenwijk en wordt georganiseerd door IVN Noordwest-Overijssel en KNNV De Noordwesthoek. Voor leden is de lezing gratis, aan niet-leden wordt een bijdrage gevraagd van € 2,00 per persoon.

Zeearend
Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Burendag Utrecht Science Park 2025.
Steenwijkerland telt ongeveer 45 activiteiten tijdens Burendag Nieuws 14 uur geleden
Afbeelding
Steenwieks Plezier trapt nieuw seizoen af met barbecue Met vier foto’s 15 uur geleden
Alice in Wonderland
Ons Genoegen Blokzijl brengt zaterdag 3 oktober Alice in Wonderland op de planken van Rabo Theater De Meenthe Cultuur 17 uur geleden

Abonneer gratis

op de digitale krant en op
de wekelijkse nieuwsbrief.