
Drie kunstenaars exposeren in de Kleine Kerk: Creatieve diversiteit
· leestijd 2 minuten CultuurSTEENWIJK - Zaterdag 2 september om 15.00 wordt in de Kleine Kerk in Steenwijk de expositie ‘Creatieve diversiteit’ geopend. De expositie is samengesteld door de schilders Harm Echten, Ben Haveman en Henk van der Wal.
Harm Echten begon op jonge leeftijd met maken van kunst en vond zijn inspiratie hoofdzakelijk in de nabije natuur. Na menig schetsboek te hebben gevuld in de omgeving van Ruinerwold en Ruinen, kreeg Harm oog voor het Dwingelderveld. De flora en fauna werd niet alleen bestudeerd, maar ook vereeuwigd door middel van etsen en aquarellen.
Naast zijn werkzaamheden als loodgieter begint Harm, eind jaren negentig, te experimenteren met toepassen van zijn dagelijkse werk in zijn kunstwerken. Hij gebruikt verweerde stukken zink en lood voor beelden en ‘schilderijen’. Sinds 2007 is Harm gestopt met zijn loodgieterswerk en heeft hij zich volledig gestort op zijn kunstwerken.
Kortom Harm is een veelzijdig kunstenaar, die veel materialen en technieken gebruikt om zijn objecten en grafieken vorm te geven. Deze veelzijdigheid is in zijn atelier ’t Noamdhuusie en tuin in Ruinen. De tuin, midden in het dorp, ademt een rustieke sfeer. Het samenspel tussen kunst en de tuin is een unieke.
![]()
Werk van Harm Echten - Foto: Aangeleverd
Ben Haveman maakt moderne schilderwerken, een hedendaagse variant van COBRA, dus schilderijen met veel kleur, kracht en beweging. Zijn werken ogen vrolijk en dynamisch en zijn niet geheel abstract, ze herbergen altijd wel elementen van mensen en dieren. Sedert 2003 heeft Ben al vele exposities in binnen- en buitenland op zijn naam en heeft in de kunstwereld al zodanig naam gemaakt, dat zijn werk intussen in veel magazines en tijdschriften werd opgenomen, zelfs op de covers, kortom zijn werk is populair en enig in zijn soort. Het werk is verfrissend en vernieuwend en dwingt soms om er langer naar te kijken, ze hebben een soort magnetische aantrekkingskracht. Welkom in het atelier naast zijn woning in hartje Willemsoord, waar u enkele honderden doeken vrijblijvend kan bewonderen.
![]()
Werk van Ben Haveman - Foto: Aangeleverd
Henk van der Wal tekent en schildert sinds 1960, dus inmiddels al ruim 60 jaar. Hij is autodidact en werkte tot zijn pensionering als hoofd productontwikkeling bij Kornelis. Hij is technisch tekenaar en de precisie van werken is terug te vinden in zijn werk. In de loop van de jaren heeft hij alle technieken wel beoefend, van olieverf tot aquarel. De laatste 25 jaar werkte hij voornamelijk met de collagetechniek. Combinaties met foto’s, oude kranten en nu onder meer ook ribkarton wat hij in een gemengde techniek combineert met acryl. Knippen en plakken in combinatie met schilderen is een techniek waarbij de inspiratie vaak komt uit de natuur en het landschap. Hij werkt autonoom en niet in opdracht, hij voelt zich volledig vrij om te maken wat hem op enig moment inspireert. Hij voelt zich dan ook niet aangetrokken tot een bepaalde kunststroming. Plezier in het maken staat voorop, hij probeert iedere keer weer zichzelf te verrassen.
![]()
Nippon bridge van Henk van der Wal - Foto: Aangeleverd
De expositie wordt officieel geopend door Bé Puister, voorzitter van de Historische Vereniging Steenwijk. Karin Jannet levert een muzikale bijdrage en de schilders zullen vertellen over hun werk.
Na afloop is er een hapje en een drankje. De bijeenkomst eindigt om circa 16.30 uur. De toegang is vrij, een bijdrage bij de uitgang wordt op prijs gesteld. De expositie ‘Creatieve Diversiteit’ is te bezichtigen van 7 tot en met 23 september op donderdag en vrijdag van 13.00 - 16.00 uur en op zaterdag van 10.30 - 16.00 uur.

































