Het Noord-Nederlands Gemengd Koor
Het Noord-Nederlands Gemengd Koor Foto: Aangeleverd

Noord-Nederlands Gemengd Koor geeft concert onder leiding van Harold Kooij in Grote Kerk op 31 januari

Cultuur

STEENWIJK - Het Noord-Nederlands Gemengd Koor treedt zaterdag 31 januari op in Steenwijk. Het koor staat onder leiding van dirigent Harold Kooij uit Zuidveen. Met medewerking van pianist Hendrik van Veen (Urk) en organist Ronald IJmker (Nieuwlande).

Het Noord-Nederlands Gemengd Koor met circa 75 koorleden geeft ieder jaar in meerdere kerken concerten. De geoefende zangers komen uit heel Noord Nederland; van Dokkum tot Steenwijk, en van Stadskanaal tot Hoogeveen. Het koor is als project begonnen en inmiddels geeft het jaarlijks meerdere concerten in het noorden des lands. Inmiddels een jaarlijks succesvol terugkerend concert in de Grote Kerk van Steenwijk! Een mooi middagconcert; goed voor anderhalf uur puur zanggenot, instrumentale intermezzo’s en samenzang waarbij het publiek oren tekort komt.

Geestelijk repertoire

Het Noord-Nederlands Gemengd Koor zingt een geestelijk repertoire van onder anderen Philip W.J. Stopfort, Lennard Moree, Bert Noteboom, W.A. Mozart, maar ook moderne werken van Marco den Toom en eigen arrangementen van Harold Kooij. Uiteenlopend repertoire zoals; een prachtig ingetogen Kyrie uit een mis, een requiem, een psalmbewerking, een swingende gospel en een Iers Zegenlied.

Reformatorische Omroep maakt opnamen

Dit alles wordt professioneel en smakelijk begeleid op orgel en concertvleugel door de klavierreuzen Ronald IJmker en Hendrik van Veen. Mis het niet. Het concert wordt opgenomen door de Reformatorische Omroep. Dit zijn professionele beeld- en geluidsopnamen die later zullen worden uitgezonden. Dus als mensen zo’n opname eens live willen bijwonen is dat een leuke ervaring.

Kaarten zijn aan de zaal verkrijgbaar: entreeprijs € 15,00. Reserveer met korting in de voorverkoop voor € 12,50 via; nngkoor@gmail.com De aanvang van het concert is 15:00 uur. Locatie: Grote Kerk Steenwijk, Kerkstraat 22

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Afbeelding
Overijssel strijdt mee om de titel Miss Nederland 2026 Algemeen 6 uur geleden
Sandra Lijkendijk (links) en Yvonne Gerding van Rouwcafé Steenwijk -
Bijzonder editie Rouwcafé: wandeling bij de hunebedden in Havelte Westerveld 7 uur geleden
Afbeelding
Geslaagd zomeravondconcert Happy Hart Koor bij de Groene Long in Steenwijk Lezersnieuws Ingezonden 15 uur geleden
Afbeelding
Brand in filterinstallatie bij specerijenmaalderij in Steenwijk Met vijf foto’s 22 uur geleden
Afbeelding
Van krekelburger tot eerste binnenzeehaven: Overijssel Onderneemt in regio Zwolle Algemeen 22 uur geleden
De redactie van de Goed Nieuwskrant
Mail nu jouw goede nieuws naar de Goed Nieuwskrant! Tweede editie bewaarkrant verschijnt op 21 september Steenwijkerland 23 uur geleden
Vertegenwoordigers van 28 sportverenigingen
28 sportverenigingen zetten handtekening voor veilig sportklimaat Algemeen 24 jun, 13:32
Cartoon 5: Tijdelijke sluiting Bibliotheek Sint Jansklooster
Nieuwe cartoon bij het nieuws: De bibliotheek in Sint Jansklooster is drie weken gesloten Algemeen 24 jun, 12:53
Afbeelding
Agrifac opent eigen opleidingscentrum in Steenwijk Steenwijk 24 jun, 10:24

Abonneer gratis

op de digitale krant en op
de wekelijkse nieuwsbrief.