Willemijn Roodbergen
Willemijn Roodbergen Foto: Aangeleverd

Willemijn Roodbergen geeft orgelconcert in Kleine Kerk

· leestijd 1 minuut Cultuur

STEENWIJK - De serie concerten in de Kleine Kerk wordt dit seizoen afgesloten door Willemijn Roodbergen. Zij brengt op woensdag 17 augustus een afwisselend programma met onder andere werken van Charpenter, De Jong, Bach, Rheinberger en Schumann.

Willemijn Roodbergen had al op jonge leeftijd belangstelling voor het kerkorgel. Ze bezocht dan ook vaak met haar vader de orgelconcerten in de Grote Kerk in Dordrecht, haar geboorteplaats, en begon op tienjarige leeftijd met harmoniumlessen. 

Opleiding

Orgellessen volgde ze onder andere in de Lutherse Kerk in Dordrecht, nu Tituskapel. Tijdens haar gymnasiumtijd ging ze regelmatig naar Groningen voor lessen van Jan Bonefaas in de Grote Kerk. Tijdens haar studie Frans aan de Universiteit Utrecht en in de jaren daarna, toen ze als docent Frans verbonden was aan het toenmalige Christelijk Lyceum in Alphen aan de Rijn, studeerde ze orgel bij Theo Teunissen, oud hoofddocent aan het conservatorium in Utrecht en bij Wout van Ander, oud-organist van de Grote Kerk in Apeldoorn. 

Roodbergen volgde bovendien masterclasses Oudfranse muziek in St. Maximin (Frankrijk) bij André Isoir en André Stricker. Orgelwerken van Bach en anderen stonden op de lessenaar in de zomercursussen bij Guy Bovet en Lionell Rogg in Romainmôtier (Zwitserland) en bij Ewald Kooiman in het kader van de Haarlemse Orgelacademie. In 2007 sloot ze de Meerjarige Dirigentenopleiding af. In zang schoolde ze zich bij zangpedagoge Esther Putter.

Momenteel wordt Roodbergen met zekere regelmaat gecoacht door Cor Ardesch, stadsorganist van Dordrecht. Haar bijzondere belangstelling gaat uit naar de kerkmuziek en het kerklied. Sinds 1 maart 2014 is zij de vaste bespeler van het Oeckelenorgel in de Evangelisch-Lutherse Kerk in Delft. 

Afwisselend programma

Op 17 augustus zal zij een afwisselend programma uitvoeren met onder andere werken van Charpenter, De Jong, Bach, Rheinberger en Schumann. Het concert begint om 14.00 uur en duurt ongeveer een uur. De kerk is de hele woensdag open van 10.30 tot 16.00 uur. De toegang is vrij. Bovendien kunt u dan de foto-expositie ‘Zoom in!’ bekijken.

Het concert maakt deel uit van een zomerserie orgelconcerten op de woensdagmiddagen in de Kleine Kerk. Meer informatie: www.kunstkleinekerksteenwijk.nl 

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Afbeelding
Optrommelactie: Gezellige bingoavond brengt bewoners van Steenwijk West samen Steenwijk 16 uur geleden
ons bekende spandoek
Botterevenement in Kampen Algemeen 21 uur geleden
Afbeelding
Aanstaande zondag 28 juni boeken- en platenmarkt in Steenwijk Winkels open tijdens koopzondag Steenwijk 21 uur geleden

Abonneer gratis

op de digitale krant en op
de wekelijkse nieuwsbrief.