Bernadette Brefeld
Bernadette Brefeld Foto: Aangeleverd

Kunstenaar Bernadette Brefeld houdt Open Atelier tijdens paasweekend

Kunst en Cultuur

GIETHOORN - Beeldend kunstenaar Bernadette Brefeld opent de deuren van haar atelier in het paasweekend van 8 tot en met 10 april. 

Beeldend kunstenaar Bernadette Brefeld (Giethoorn-Noord) werkt al ruim 25 jaar aan een oeuvre dat inmiddels bij veel kunstliefhebbers bekend is en vaak onmiddellijk herkend wordt aan haar opvallende beeldtaal. De personages op haar schilderijen kenmerken zich door een sterk vereenvoudigde anatomie, waarmee ze bij de toeschouwer verrassend snel heel herkenbare emoties weet op te roepen. Wat belangrijk is wordt uitvergroot, wat er niet toe doet, wordt eenvoudig weggelaten. Sinds enige tijd is Brefelds oeuvre uitgebreid met beelden. De beeldtaal is hetzelfde gebleven waardoor het, volgens Galerie Kunst-en Kleur uit Galerie, soms lijkt alsof de figuren zo van het doek zijn gestapt en de driedimensionale wereld inkijken. Alle beelden zijn, zonder dat dit zichtbaar is, gemaakt van gerecyclede materialen zoals ijzer, papier, hout, kurk of karton. De beelden lijken soms van steen of brons. Soms lijken ze van keramiek. Afgedankte materialen tot kunst verheffen, past in de ‘recycle-trend’, maar waar de meeste kunstenaars dit in hun uiteindelijke kunstwerk bewust aan het publiek tonen, blijft het bij het werk van Brefeld verborgen. 

De beelden van Brefeld zijn te zien in het Paasweekend (8-9-10 april) in haar atelier aan de Molenweg 16A in Giethoorn-Noord. In samenwerking met Galerie ‘Kunst en Kleur’ uit Kalenberg is een prachtige expositie samengesteld. Iedereen is welkom van 12.00 -17.00 uur.

Werk van Bernadette Brefeld
Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Excursie met de boot door de Weerribben
Help jij mee in De Weerribben? Staatsbosbeheer zoekt vrijwilligers Steenwijkerland 15 uur geleden
Afbeelding
Groene Lopers stellen plantenpakketten beschikbaar voor buurten Algemeen 16 uur geleden
Afbeelding
Optrommelactie: Gezellige bingoavond brengt bewoners van Steenwijk West samen Steenwijk 17 uur geleden
Afbeelding
Aanstaande zondag 28 juni boeken- en platenmarkt in Steenwijk Winkels open tijdens koopzondag Steenwijk 22 uur geleden
Voorzitter College van bestuur Windesheim, Erika Diender (links) en lid Raad van Bestuur Isala Ina Kuper (rechts) tijdens de demonstratie van werkplekleren met VR.
Isala en Windesheim versterken samenwerking voor de zorg van morgen Algemeen 23 uur geleden
Gert-Jan van der Veen
Gert-Jan van der Veen wint Finale om Jos Verheyen Memorial Bokaal Sport gisteren

Abonneer gratis

op de digitale krant en op
de wekelijkse nieuwsbrief.