Het team van VV Steenwijk Old Stars: boven vlnr: Geert Kremer, Willem Vries, Frans van der Velden, Jan van Rosmalen en André Buimer, onder: vlnr: Wout Krist, Jan Brouwer, Bert Petersen en Edy Wester
Het team van VV Steenwijk Old Stars: boven vlnr: Geert Kremer, Willem Vries, Frans van der Velden, Jan van Rosmalen en André Buimer, onder: vlnr: Wout Krist, Jan Brouwer, Bert Petersen en Edy Wester Foto: Natasje Bolt

VV Steenwijk Oldstars wint toernooi SC Heerenveen

· leestijd 1 minuut Sport

HEERENVEEN - VV Steenwijk Oldstars heeft het walking football-toernooi bij SC Heerenveen gewonnen. Op woensdag 15 mei speelden de zestigplussers succesvol tegen teams uit Friesland. Eregast en oud-trainer Foppe de Haan verrichtte de aftrap. Voor het eerst maakten de Roodwitten mee dat er bij de goals, net als bij handbal, een halve cirkel was afgebakend, waarin de verdedigers en aanvallers niet mochten komen. Zo wordt voorkomen dat zij voor de goal blijven hangen.

De eerste wedstrijd speelt VV Steenwijk tegen gastheer SC Heerenveen 2. Dankzij de goede spelopbouw vanuit de achterhoede en de mooie combinaties wordt het maar liefst 6-1 voor VV Steenwijk. Tegen FC Burgum ervaren de spelers meer tegenstand, wat resulteert in een gelijkspel: 2-2. Het derde Friese team, Waadhoeke, krijgt daarna in de poulefase een pak slag van Steenwijk. De fitte Steenwijkers scoren er op los in het warme weer. Na een kwartier spelen staat het 11-1. In de finale mag Steenwijk aantreden tegen Workum. Daarin moet het team een tandje bijschakelen, vooral als het op een 0-1 achterstand komt. Knap herpakken de Roodwitten zich en komen terug tot 2-1.

André Buimer, verdediger van VV Steenwijk, zegt na afloop: “Het was een mooie dag met prachtig weer en uitstekend georganiseerd en verzorgd.” Teamgenoot en aanvaller Jan Brouwer sluit zich daarbij aan. Het spelen met de halve cirkels voor de goals is hem goed bevallen omdat het spel zo minder verdedigend en veel dynamischer wordt. “We gaan eens kijken of we dat op onze training ook eens kunnen uitproberen,” klinkt het enthousiast. Het team speelt voor het eerst in de nieuwe shirts, gesponsord door Van Campen & Dijkstra Steenwijk Zelfstandig Adviseur van RegioBank. 

Alle deelnemers
VV Steenwijk Oldstars
Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Afbeelding
Tulpenfestival Noordoostpolder onder leiding van nieuw bestuur groot succes Noordoostpolder 4 uur geleden
Afbeelding
ECHOS Home Havelte Fiets Driedaagse gaat van start op dinsdag 19 mei Sport 6 uur geleden
Afbeelding
Inwoners kunnen reageren op concept warmteprogramma 2026 – 2036 Stappenplan op weg naar een duurzame en aardgasvrije toekomst Algemeen 8 uur geleden

Abonneer gratis

op de digitale krant en op
de wekelijkse nieuwsbrief.